Bitcoin nie inwestuje w gry hazardowe

Szef Kanadyjskiego Banku Centralnego: Bitcoin nie inwestuje w gry hazardowe
GOLA YASHU | 25 stycznia 2018 r. | 19:00

Gubernator Bank of Canada uważa, że ​​Bitcoin jest niczym więcej niż hazardem.

Bitcoin Code więcej niż hazardem.

62-letni Stephen Poloz powiedział CNBC, że nie wierzy w termin kryptowaluty, argumentując, że nowe technologie płatnicze, takie jak Bitcoin, są z pewnością „kryptowalutami, ale nie walutami“. Podał dalsze oświadczenia na temat tego, jak Bitcoin Code nie może być nazywany ani aktywem, ani papierem wartościowym z powodu jego zerowa wartość wewnętrzna. W końcu termin, który według niego mógłby odpowiadać cyfrowej walucie, to hazard.

Ramy prawne
Oświadczenie pojawia się w czasie, gdy regulatorzy na całym świecie walczą o stworzenie ostatecznych ram prawnych dla ekosystemu kryptowalut. Tworzą własne definicje Bitcoin, które wprowadzą je w zakres legislacyjnych regulacji. Niektórzy zakazują go nawet z wymyślonych przyczyn. W rzeczywistości jednak waluta cyfrowa udowodniła, że ​​jest to technologia wielopłaszczyznowa, która może przyjąć zarówno rolę finansową, jak i rzeczową.

Wypowiedzi Poloz Crypto Trader

Wypowiedzi Poloz są niezwykle ważnymi wskazówkami na temat natury zbliżających się przepisów Bitcoin w Kanadzie. Jest prawie potwierdzone, że Crypto Trader ekosystem Bitcoin będzie regulowany tak samo jak ekosystem hazardu. W tym samym czasie Poloz potwierdza, że ​​nie będzie blokad dla młodych startupów Bitcoin i Blockchain. Fragment wywiadu:

„Nie mam wątpliwości, że przynajmniej w celu ochrony konsumentów … W odpowiednim czasie będziemy opracowywać przepisy dotyczące tej przestrzeni. Ale ostrożnie robimy to, aby nie stłumić innowacji. “

Brak wpływu na gospodarkę
Firma Poloz uważa także, że zdarzenie powodujące crash kryptowaluty nie będzie miało wpływu na całą gospodarkę. Zamiast tego będzie to bardziej jak scenariusz wraku technologicznego, w którym zakończy się segment kryptowalut.
„Myślę więc, że jeśli weźmiesz sobie to do serca, jeśli coś takiego miało się wydarzyć w przestrzeni kryptowalutowej, prawdopodobnie byłaby dzisiaj mniejsza“, dodał Poloz. „Nie chcę zminimalizować ryzyka, które podniosłeś, ponieważ każda mania ma potencjał, aby się znacznie powiększyć.“

Po zapytaniu o uruchomienie kanadyjskiej waluty cyfrowej, Poloz poczuł, że nie ma pośpiechu, aby stworzyć krajowe kryptowaluty. Niemniej jednak potwierdził, że jeśli Kanada kiedykolwiek ją posiada, nie będzie konieczne bycie na blockchainie.

Uwaga autora: Pomimo braku dobrego charakteru losowej stabilnej waluty, Bitcoin i inne altcoiny można znaleźć w zamian za towary i usługi. Znane firmy, takie jak Expedia, Microsoft, Dell itp., Akceptują Bitcoin jako metodę płatności. Freelancerzy na całym świecie akceptują to, aby regulować płatności online. Fakt, że kryptowaluty są ogólnie akceptowane lub używane, czyni z nich walutę; ale wydaje się to nieprawdopodobne.