Gwiezdne i Oradskie przynoszą tańsze transfery pieniężne w Nigerii

Gwiezdne i Oradskie przynoszą tańsze transfery pieniężne w Nigerii
JP BUNTINX | 3 LUTEGO 2016 r. | 09:00

Temat tańszych przekazów pieniężnych w krajach afrykańskich został w przeszłości wykopany około kilku razy. Większość z uznanych banków nie chce się rozwijać w regionie, po prostu dlatego, że koszty znacznie przewyższą wszelkie możliwe zyski. Ale cyfrowa waluta i rozproszona technologia księgi mogą stać się ważnym graczem w tych obszarach i właśnie to planuje Stellar.

Przeczytaj również: Zdobądź Best of Forex Trading tylko w XTrade

Natychmiastowe przelewy pieniężne w Nigerii ze Stellar
Jednym z pierwszych krajów afrykańskich, w których Stellar ma nadzieję na imię, jest Nigeria. Dzięki strategicznemu partnerstwu z Oradian plan ma przynieść natychmiastowe i tanie rozwiązania w zakresie przelewów pieniężnych dla blisko 300 000 mieszkańców. Szczególnie obszary wiejskie w Nigerii będą mogły skorzystać z tego projektu, ponieważ zbieranie pieniędzy za pomocą regularnych metod przekazów pieniężnych jest kosztowne i zmusi je do podróżowania dookoła.

Niektórzy mogą Bitcoin Formula

Niektórzy mogą pamiętać Stellar jako projekt, który zaczął się jako idea open source, gdzie użytkownicy mogli się zarejestrować i zdobyć Lumeny. Wtedy Lumen był cyfrową walutą związaną z projektem Stellar. Ale projekt sieci płatniczej w Stripe zdecydował się na inną trasę jeszcze Bitcoin Formula  nie tak dawno temu i nie koncentrują się one na tym, aby wymiana istniejących walut była o wiele bardziej płynna.

Współpraca pomiędzy Stellar i Oradian jest interesująca, biorąc pod uwagę, w jaki sposób ta druga firma jest znana ze sprzedaży oprogramowania opartego na chmurze dla instytucji mikrofinansowych. Ich główni odbiorcy znajdują się w krajach rozwiniętych, co sprawia, że ​​Nigeria jest obiecującym kandydatem do łączenia mikrofinansów z ogromną wiedzą o rozproszonej technologii księgowej.

W ramach tego Cryptosoft

W ramach tego joint venture Stellar i Oradian wniosą tańsze rozwiązania do przekazywania pieniędzy Cryptosoft do Nigerii. Platforma Stellar zostanie zintegrowana z podstawowym oprogramowaniem Orady, umożliwiając natychmiastowy transfer pieniędzy bez względu na lokalizację. Ten projekt wyeliminuje również potrzebę radzenia sobie z transakcjami gotówkowymi, gdy próbuje się wysyłać i odbierać pieniądze w kraju, tworząc o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie finansowe.

Sukces, gdzie Bitcoin nie mógł jeszcze?
Jak zawsze ma to miejsce w przypadku nowych projektów, takich jak partnerstwo między Oradasiem a Stellar, dopiero okaże się, czy obywatele Nigerii skorzystają z tej usługi. Chociaż wydaje się, że jest wielu uczestników w odniesieniu do instytucji mikrofinansowych, nie ma gwarancji sukcesu.

Nigeria ma największą gospodarkę w Afryce, a także największą populację kontynentu. Jednocześnie lokalna gospodarka nie jest godna uwagi, tworząc pustkę mocy, którą trzeba wypełnić wcześniej, niż później. Jeśli ta próba zostanie uznana za sukces w przyszłości, Oradian będzie starał się przenieść tę usługę także do innych krajów, a sieć gwiezdna będzie wspierać każdą transakcję.

Bitcoin, najpopularniejsza obecnie cyfrowa waluta na świecie, nie odniosła jeszcze dużego sukcesu w Nigerii i innych krajach afrykańskich. Pomimo umożliwienia jeszcze tańszych transakcji i całkowitego zniesienia potrzeby rachunków bankowych lub instytucji finansowych, ludzie jeszcze nie przybyli do cyfrowej waluty. Jeśli Stellar utoruje drogę do tańszych rozwiązań transferu pieniędzy, Bitcoin może zyskać pozycję w Nigerii w nadchodzących latach.